• Napędy do drzwi przesuwnych

  Napędy do drzwi przesuwnych

 • Automaty do drzwi rozwiernych

  Automaty do drzwi rozwiernych

 • System escomatic

  System escomatic

 • Napędy do drzwi przesuwnych

  Napędy do drzwi przesuwnych

Napędy do drzwi przesuwnych

 

Gwarantowana jakość

Napędy do drzwi przesuwnych escomatic EMSL (EscoMatic SLiding) oraz EMSL-T (EscoMatic SLiding Telescopic) skonstruowane zostały przy wykorzystaniu wieloletnich doświadczeń użytkowych. Zastosowane w nich rozwiązania stanowią kwintesencję innowacji technicznych, którymi charakteryzują się współczesne urządzenia tego typu. Zostały one sprawdzone pod względem niezawodności w wielu obiektach na całym świecie. Rozbudowany system kontroli produkcyjnej skutecznie eliminuje potencjalne błędy i zapewnia niezawodną, bezpieczną pracę w każdych warunkach, co potwierdza udzielana przez producenta 24 miesięczna gwarancja dla całej rodziny napędów do drzwi escomatic.

 

Funkcjonalność 

Napędy escomatic mogą być stosowane do przesuwania ciężkich i ekstremalnie ciężkich skrzydeł drzwiowych (aż 180 kg na skrzydło w drzwiach dwuskrzydłowych !!!) i to przy niewielkich wymiarach belki, bez problemu komponującej się z wieloma stosowanymi rozwiązaniami rygla nadproża. Skrzydła drzwiowe mogą być wykonane zarówno ze specjalnie do tego celu zaprojektowanego systemu profili (możliwość uzyskania bardzo smukłych konstrukcji drzwiowych). Napęd może również współpracować ze skrzydłami wykonanymi w oparciu o dowolny system profili aluminiowych. 

 

Różnorodność rozwiązań, napędy do drzwi teleskopowych 

Do rodziny napędów escomatic należą napędy do drzwi teleskopowych. Napędy do drzwi teleskopowych zapewniają dużo większą szerokość światła przejścia niż jest to możliwe do uzyskania przy zastosowaniu klasycznego układu skrzydeł drzwiowych. Rozwiązanie to jest szczególnie korzystne i polecane w sytuacjach, gdzie warunki zabudowy napędu do drzwi przesuwnych ograniczają jego całkowitą długość. Napędy do drzwi ewakuacyjnych wyposażone zostały w mechaniczny system otwarcia awaryjnego umożliwiającego rozsunięcie skrzydeł w przypadku zaniku zasilania sieciowego lub awarii. Interesującym rozwiązaniem jest również oferowany w połączeniu z napędami escomatic system drzwi panicznych typ PSB (Panic Break-out System) umożliwiający sprawną ewakuację osób z obiektów użyteczności publicznej. 

Kompletny system 

Zastosowanie kompletnego systemu profili skrzydłowych EMPS (EscoMatic Profile System) umożliwia wyjątkowo dobre spełnienie wymagań stawianych drzwiom automatycznym -zarówno pod względem funkcjonalnym jak i dekoracyjnym. Wysokiej jakości profile aluminiowe pozwalają na wykonanie smukłych konstrukcji skrzydeł drzwiowych (również z naświetlami, jeżeli są one wymagane) o grubości jedynie w sposób nieznaczny większej od grubości stosowanych szkieł lub pakietów szklanych. Specjalny system do konstrukcji całoszklanych eliminuje praktycznie całkowicie profile aluminiowe.

 

Bezpieczeństwo i funkcjonalność 

Drogi ewakuacji oraz wyjścia awaryjne wymagają zastosowania specjalnych rozwiązań oraz podlegają surowym wymaganiom określonym przez przepisy prawa budowlanego. System EMPS-PSB (Panic System Breakout) pozwala na zastosowanie automatów escomatic wszędzie tam, gdzie konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa ewakuacji. Ponadto system EMPS-PSB umożliwia znaczne poszerzenie przejścia (otwarcie techniczne) w celu transportu przedmiotów o dużych gabarytach, bez konieczności demontażu ścianki przejścia.

Napędy do drzwi przesuwnych

Napędy do drzwi przesuwnych

 Napędy do drzwi przesuwnych escomatic EMSL (EscoMatic SLiding) oraz EMSL-T (EscoMatic SLiding Telescopic) skonstruowane zostały przy wykorzystaniu wieloletnich doświadczeń użytkowych. 

Czytaj dalej

Napędy escomatic EVO SL

Napędy escomatic EVO SL

Automatyka do drzwi przesuwnych i teleskopowych, zaprojektowana tak, aby zapewnić najwyższą płynność ruchu, cichą pracę oraz niezawodność, której potwierdzeniem jest 6-letnia gwarancja na bezszczotkowy silnik w który wyposażono urządzenia escomatic. Kompaktowe rozmiary, system szybkiego montażu to dodatkowe atuty tej rodziny napędów. 

Czytaj dalej

Automaty do drzwi rozwiernych

Automaty do drzwi rozwiernych

Napędy do drzwi rozwieranych rodziny escomatic neo oraz next to doskonałe rozwiązanie do automatyzacji otwierania drzwi: w szpitalach, szkołach, urzędach czy hotelach. Zaletą jest prosty montaż oraz wielość wariantów urządzeń, dostosowanych do obsługi zarówno lekkich, jak i ekstremalnie ciężkich drzwi, z zachowaniem kontrolowanego bezpiecznego ruchu skrzydeł. 

Czytaj dalej


Biuro i magazyn

esco Polska Sp. z o.o.
Ul. Rzeczna 10
03-794 Warszawa
tel: 22 679 25 22 | fax: 22 678 56 67
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Firma z grupy Ascalon