• Napędy do drzwi przesuwnych

  Napędy do drzwi przesuwnych

 • Automaty do drzwi rozwiernych

  Automaty do drzwi rozwiernych

 • System escomatic

  System escomatic

 • Napędy do drzwi przesuwnych

  Napędy do drzwi przesuwnych

Napędy escomatic EVO

 Mechanika

Dzięki zastosowaniu 3 elementowego rozwiązania (aluminiowy profil nośny oraz profil jezdny z przekładką z EPDM) uzyskano ultra-cichy układ jezdny. Pokrywa w różnych wersjach wykończenia posiada specjalne dźwignie do rewizji. Dwurolkowe łożyskowane wózki z przeciwrolką w górnym łożu, z dużym zakresem regulacji wysokości i głębokości osadzenia skrzydła. Boczki napędu wykonane w kolorze z ABS. Dzięki sprawdzonemu i efektywnemu projektowi oraz najwyższej jakości podzespołów i kompaktowym wymiarom evo jest doceniane za wysoką kulturę pracy i niski poziom hałasu także przy maksymalnym ciężarze skrzydeł: do 2x150kg lub 1x200kg.

Elektronika:

Moduł sterujący zabudowany w jednym elemencie w obudowie z ABS uzględnia wszystkie obwody prądowe jak zasilacz, zarządzane czujki bezpieczeństwa, sterowanie silnikiem z enkoderem, akumulatory awaryjnego otwarcia/pracy. Szczególną uwagę zwrócono na trwałość i bezawaryjność rozwiązań co zaowocowało ponadprzeciętnymi parametrami eksploatacyjnymi i odpornością na wandalizm.

Nowy moduł sterujący EV-LOGIC 2, spełnia wymogi normy PN-EN 16005, dodano także nową funkcjonalność taką jak: zarządzanie hasłem dostępu na 3 różnych poziomach uprawnień (instalator, zarządca, użytkownik). Wyświetlacz manipulatora zawiera aktualne informacje o statusie napędu oraz pozwala na odczytanie wielu dodatkowych zdarzeń jak np. ilość cykli otwarcia/zamknięcia.

Systemy profili skrzydłowych: 

evo został zaprojektowany w pełnej zgodności z systemami skrzydłowymi LB18 oraz LB50 jako rozwiązaniami systemowymi (zachowana jest zgodność wsteczna z systemem skrzydłowym EMPS), a także innymi systemami występującymi na rynku. Istnieje również aplikacja do skrzydeł całoszklanych jak i systemu drzwi wyłamywanych breakout.

Obszary zastosowań: 

elastyczność i wszechstronność urządzenia zapewnia szerokie spektrum zastosowań z rozwiązaniami systemowymi bądź niesystemowymi w miejscach użyteczności publicznej takich jak: lotniska, hotele, sklepy, centra handlowe, a także zastosowań rezydencjalnych dla użytkowników niekomercyjnych.

Projekt: 

dzięki kompaktowym rozmiarom oraz odpowiedniemu projektowi profili możliwe są specjalne aplikacje, efektem jest elegancja i harmonia projektu.

Niezawodność: 

ciągły rozwój produktu wraz z dokładną i szczegółową analizą komponentów składowych sprawia, że urządzenie evo charakteryzuje się wysokim stopniem dopracowania, trwałości i niezawodności.

Bezpieczeństwo: 

Moduł sterujący evo bezpiecznie zarządza ruchem skrzydeł drzwiowych oraz nadzoruje pracę urządzeń bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem parametrów takich jak: siła przesuwu skrzydła, detekcja przeszkody, prędkość zamykania/otwierania, monitoring czujek.

Urządzenia aktywujące:

możliwe jest zastosowanie szerokiego spektrum czujek i aktywatorów takich jak: czujniki radarowe, czujniki podczerwieni, czujki kombinowane tak zwane radarobariery, wyłączniki łokciowe, wyłączniki bezdotykowe, kontrola dostępu, maty bezpieczeństwa...

Manipulator cyfrowy z wyświetlaczem: 

Stosując nowy manipulator cyfrowy N-DSEL uzyskujemy graficzną informację o statusie pracy napędu, możliwe jest także dokonanie diagnostyki sygnałów wejściowych , analiza ewentualnych błędów, regulacja parametrów oraz wiele dodatkowych funkcji. Manipulator N-DSL umożliwia zarządzanie pracą napędu na 3 różnych poziomach uprawnień od najwyższego dla instalatora do ograniczonego dla użytkownika końcowego. Możliwe jest również wykorzystanie jednego manipulatora N-DSL do niezależnego sterowania dwoma napędami.

Instalacja: 

kompaktowe rozmiary oraz intuicyjne programowanie czynią urządzenie łatwym do zamontowania i uruchomienia.

Serwis i konserwacja: 

precyzyjne i bezpieczne układy samodiagnostyki informują na wyświetlaczu o wymaganych czynnościach seriwsowych, a pokrywa opuszczana na specjalnych wspornikach gwarantuje łatwy i szybki dostęp do wnętrza urządzenia.

Główne akcesoria dodatkowe:

 • Elektrozamek ryglujący bez prądu z możliwością ręcznego odryglowania
 • Elektrozamek ryglujący z prądem
 • Elektrozamek bistabilny z możliwością ręcznego odryglowania
 • Akumulator awaryjnego otwierania EV-BAT1
 • Akumulator do praczy czasowej w przypadku awarii zasilania EV-BAT 2P
Automaty do drzwi rozwiernych

Automaty do drzwi rozwiernych

Napędy escomatic do drzwi rozwiernych to doskonałe rozwiązanie w miejscach, gdzie automatyczne otwieranie drzwi może ułatwić życie. Dodatkową zaletą jest łatwość montażu która niewiele różni się od instalacji typowego samozamykacza. 

Czytaj dalej

Napędy escomatic EVO

Napędy escomatic EVO

Dzięki zastosowaniu 3 elementowego rozwiązania (aluminiowy profil nośny oraz profil jezdny z przekładką z EPDM) uzyskano ultra-cichy układ jezdny. Pokrywa w różnych wersjach wykończenia posiada specjalne dźwignie do rewizji.

Czytaj dalej

Napędy do drzwi przesuwnych

Napędy do drzwi przesuwnych

 Napędy do drzwi przesuwnych escomatic EMSL (EscoMatic SLiding) oraz EMSL-T (EscoMatic SLiding Telescopic) skonstruowane zostały przy wykorzystaniu wieloletnich doświadczeń użytkowych. 

Czytaj dalej


Biuro i magazyn

esco Polska Sp. z o.o.
Ul. Rzeczna 10
03-794 Warszawa
tel: 22 679 25 22 | fax: 22 678 56 67
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Firma z grupy Ascalon