systeQ

Systemowe rozwiązanie w zakresie zamknięć do drzwi jedno i dwuskrzydłowe dostosowane do geometrii profila, taki cel postawiła sobie firma esco przygotowując nową propozycję produktów skierowaną do producentów drzwi profilowych. Główną ideą rozwiązania jest dostarczenie producentowi ślusarki zestawu okuć, który jest przygotowany dokładanie do geometrii serii profili, z której korzysta. W systemie zamknięć systeQ znajdują się zamki profilowe jedno i dwupunktowe oraz zamknięcia wielopunktowe. W zależności od ich wersji mogą one być zastosowane w drzwiach standardowych, ewakuacyjnych czy przeciwpożarowych. Istotne jest, że zamki niezależnie od ich przeznaczenia i funkcji mają takie same wymiary, pozwala to na przyjęcie jednego uniwersalnego planu otworowania profilu. W ten sposób można znacząco zoptymalizować proces produkcji drzwi oraz dowolnie zmieniać zamknięcia w zależności od przeznaczenia drzwi. 

Dostawanie zamków do profili o zróżnicowanym kształcie jest możliwe poprzez zastosowanie podkładki dystansującej, zwanej UNI-płytą. Jej zadaniem jest zapewnienie prawidłowej odległości pomiędzy blachą czołową zamka a blachą zaczepową, tak by zarówno zapadka jak i rygiel zamka zapewniały pewne zamknięcie drzwi. Dodatkową funkcją jaką pełni UNI-płyta jest bezkolizyjny wyślizg zapadki zamka, który współpracuje z elektrozaczepem o specjalnym kształcie korpusu i zapadki. Zastosowanie takiego rozwiązania nie wymaga frezowania warg profilu, co przyspiesza proces produkcji jak również ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo i estetykę drzwi wyposażonych w kontrolę dostępu.

Producent drzwi korzystając z oferty zamknięć systeQ otrzymuje dostęp do pełnej palety rozwiązań przeznaczonej do drzwi profilowych. Wszystkie elementy zamknięcia dostarczane są w jednej paczce, która może być oznakowana według życzenia Klienta, oznakowanie może zawierać logo Producenta oraz wewnętrzy kod konstrukcji do której zamknięcie jest dedykowane. Każda paczka zawiera również szczegółowy plan zabudowy zawierający niezbędne informacje o sposobie przygotowaniu profilu pod zabudowę elementów. Producenci Korzystający z programu kalkulacyjnego LogiKal mają możliwość uzyskania dostępu do biblioteki okuć esco zawierające nowe rozwiązania systeQ.

Ofercie dotyczącej zamknięć systeQ towarzyszy również na nowo przygotowana oferta elementów uruchamiających w postaci klamek, dźwigni panicznych, trzpieni oraz wkładek bębenkowych. Podobnie jak w przypadku zamknięć Klient otrzymuję paczkę elementów dobraną do danej serii profili.


Biuro i magazyn

esco Polska Sp. z o.o.
Ul. Rzeczna 10
03-794 Warszawa
tel: 22 679 25 22 | fax: 22 678 56 67
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Firma z grupy Ascalon