Klejenie naroży

    Weiss jest synonimem doskonałych osiągnięć w zakresie technologii produkcji klejów i laminatów. Już od dziesięcioleci firma ustanawia nowe rynkowe standardy jakości doskonałego serwisu. Bogata oferta klejów i laminatów znajduje szerokie zastosowanie w bardzo wielu branżach. Przez ponad 20 lat kleje firmy Weiss przyczyniły się w znacznym stopniu do produkcji odpornych na starzenie elementów okiennych, montowanych w różnych strefach klimatycznych na całym świecie!

COSMO PU-200.280 to 2-składnikowy klej o wysokiej wytrzymałości w praktycznym, podwójnym kartuszu ze statyczną rurką mieszającą. Zapewnia połączenia konstrukcyjne o doskonałej odporności na ciepło i warunki atmosferyczne. Ze względu na szeroki zakres przyczepności klej ten może być stosowany do złączy o szerokości od ≥ 3mm do ≤ 8mm.

Zalety systemu dzięki skoordynowanemu systemowi dozowania: Połączenie specjalnie przystosowanych kartuszy tandemowych, statycznej końcówki mieszającej (COSMO SP-800.221) i pistoletów dozujących (COSMO SP-750.121) umożliwia optymalne dozowanie dwuskładnikowego kleju (COSMO PU-200.280), jednocześnie oszczędzając do 50% czasu trwania procesu.

Sprawdzona jakość: Już w roku 2001 instytut IFT Rosenheim przetestował ówczesny produkt COSMOFEN DUO. W 2017 r. instytut ponownie przebadał elementy okienne wykonane przy pomocy produktów Weiss i potwierdził właściwości użytkowe zgodnie z EN 14351-1.
Oprócz francuskiej klasy emisji VOC A+, COSMO PU-200.280 jest również zgłoszony w Rosji i ma certyfikat GOST R oraz zarejestrowany w wielu międzynarodowych wykazach.

COSMO PU-200.280 jest przydatny do użycia przez 15 miesięcy (konkurencyjne produkty są niekiedy przydatne do użycia tylko przez okres do 9 miesięcy). Konstrukcja tandemowych kartuszy w specjalnym, mocnym, kartonowym opakowaniu na 10 sztuk zapewnia bezpieczny transport COSMO PU-200.280 na całym świecie.

 

     Tradycyjne przedsiębiorstwo Weiss, które istnieje od ponad 200 lat, może poszczycić się również czterema nowymi rozwiązaniami do klejenia i czyszczenia na bazie biologicznej: jednoskładnikowym klejem poliuretanowym i niedawno opracowanym dwuskładnikowym klejem poliuretanowym do łączenia naroży kątowych okien z aluminium. Składniki tych preparatów bazują w 26% (1K) i 60% (2K) na surowcach odnawialnych. Ponadto istnieje nowy środek czyszczący o słabym zapachu, który ustanawia całkowicie nowe standardy dzięki 80-procentowej zawartości surowców na bazie biologicznej. Weiss pokazuje także nowe sposoby montażu RAL. Do klejenia taśm okiennych od niedawna do dyspozycji jest klej dyspersyjny o zawartości węgla organicznego 47%. Te nowe kleje i środki czyszczące aktywnie przyczyniają się do ochrony środowiska. Jako innowacyjne produkty zostały opracowane ze szczególnym uwzględnieniem ochrony ograniczonych zasobów surowcowych, bez utraty oczywistej wysokiej jakości, której oczekuje firma Weiss.

Dystrybutorem produktów Weiss w Polsce, w tym kleju dwuskładnikowego do naroży, jest firma esco Polska sp. z o.o., specjalizująca się w dostawie okuć oraz chemii do produkcji ślusarki aluminiowej, a także w automatyce drzwiowej i okiennej. Zachęcamy do zapoznania się z katalogami produktów.

                    

 

 


Biuro i magazyn

esco Polska Sp. z o.o.
Ul. Rzeczna 10
03-794 Warszawa
tel: 22 679 25 22 | fax: 22 678 56 67
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Firma z grupy Ascalon